пʼятницю, 29 квітня 2022 р.

     Міфи про мовлення

                      

            Тема: «Родина гномиків»

Програмовий зміст: формувати вміння виділяти звук з ряду звуків; вправляти у вживанні узагальнюючого слова "Сім'я", умінні давати відповіді на питання повним простим непоширеним і поширеним реченням; вправляти в доборі прикметників-антонімів, розвивати зв'язне діалогічне мовлення; розвивати силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати любов і повагу до членів своєї сім'ї.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання)

2) Дидактична гра «Покажи настрій».

3) Артикуляційна гімнастика із гномиком.

4) Дидактична гра «Злови звук».

5) Дидактична гра «Хто ким доводиться?».

6) Пальчикова гімнастика «Сім'я».

7) Дидактична гра "Скажи навпаки".

8) Підсумок.  


середу, 27 квітня 2022 р.

 Логопедичне заняття "Грайливі квіти"



Любий друже! Пропоную тобі цікаво провести час! Ну ж бо, не зволікай, а заняття починай! 

 Які дії батьків провокують дитячі істерики 

            Тема: «Частини доби»

Програмовий зміст: розширити уявлення про частини доби, їх характерні особливості; узгодження дієслів в часі; розвивати довільну увагу, логічне мислення; розвивати силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика із Сонечком.

3) Дихальна вправа «Піднімай сонечко».

4) Дидактична гра «Мої справи щодня».

5) Дидактична гра «Яка частина доби?».

6) Фізкультхвилинка «Півник».

7) Дидактична гра «Що не так?»

8) Підсумок. 



вівторок, 26 квітня 2022 р.

Тема: «Троє поросят»

Програмовий зміст: уточнювати уявлення дітей про помешкання людей і житло казкових персонажів; продовжувати вчити утворювати зменшено-пестливі слова, знайомити з утворенням відносних прикметників, використовувати якісні прикметники; розвивати фізіологічний слух, ритм, логічне мислення; розвивати фізіологічне дихання, дрібну моторику рук; розвивати силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати бажання працювати, берегти природу, остерігатися незнайомців.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика «Поросятко».

3) Дихальна вправа «Прибери сміттячко».

4) Дидактична гра «Назви з чого та який».

5) Пальчикова гімнастика «Майстри».

6) Дидактична гра «Веселі поросятка».

7) Дидактична гра «Скажи лагідно».

8) Підсумок. 

             

понеділок, 25 квітня 2022 р.

СЕКРЕТИ СТВОРЕННЯ МОВНОГО СЕРЕДОВИЩА ВДОМА

            Тема: «Кожен має свій дім»

Програмовий зміст: розвивати навички висловлювання власних думок, активне осмислення навчального матеріалу; вчити утворювати опозиційні прийменники в-із, під-над, за-перед, дієслова за допомогою префіксів; розширювати знання дітей про положення звука у слові, вчити визначати заданий звук на потачку та в кінці слова; розвивати фізіологічне дихання; розвивати силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати любов до рідного дому.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Дидактична гра «Хто де живе?».

3) Вправа на розвиток мовленнєвого дихання «Равлики».

4) Артикуляційна гімнастика «Равлик».

5) Дидактична гра «Відгадай слово».

6) Фізкультхвилинка «Зарядка».

7) Вправа «Назви звук».

8) Дидактична гра «Назви дію».

9) Підсумок.  

 

пʼятницю, 22 квітня 2022 р.

 

            Тема: «Одна сім’я – планета Земля»

Програмовий зміст: збагачувати знання дітей про населення Землі; розвивати словесно-логічне мислення, орієнтацію у просторі та на площині; вправляти у використанні слів протилежних за значенням; розвивати фізіологічне дихання; розвивати силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати бажання берегти рідну землю.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Дихальна вправа «Бджілки».

3) Артикуляційна гімнастика «Мавпенятко».

4) Дидактична гра «Де морські мешканці».

5) Дидактична гра «Порівняй!».

6) Фізкультхвилинка «Бережи природу».

7) Дидактична гра «Встанови відповідність».

8) Підсумок.




четвер, 21 квітня 2022 р.

            Тема: «Весна любить працьовитих»

Програмовий зміст: збагачувати знання дітей про роботу дорослих навесні; закріплювати знання про професії садівника, городника, квітникаря; розвивати вміння класифікувати групи предметів — насіння квітів, овочів, знаряддя праці для саду, городу, клумби; вправляти у використанні прийменників; розвивати словесно-логічне мислення; розвивати фізіологічне дихання; розвивати силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати повагу до людей різних професій, бажання берегти природу.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Дихальна вправа «Прибирання у саду».

3) Артикуляційна гімнастика із зайчиком

4) Дидактична гра «Що де росте?».

5) Дидактична гра «Кому, що потрібне?».

6) Фізкультхвилинка.

7) Дидактична гра  «Знайди зайве слово».

8) Підсумок. 




середу, 20 квітня 2022 р.

 Весела руханка "Щенячий патруль"


Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=sdGNZs65PGk


Любий друже! 
Скай та Гончик тут як тут.
Вже проклали свій маршрут.
Лапки вгору, лапки вниз, і навколо покрутись.
І ти друг не зволікай, 
з ними грати починай! 

Тема: «Цуценята поспішають на допомогу»

Програмовий зміст: закріпити знання про вивчені геометричні фігури; утворювати зменшувально-пестливу форму іменників; утворювати іменники однини та множини родового відмінка; узгоджувати числівники, прикметники з іменниками; вчити правильно вживати присвійні прикметники; розвивати фізіологічне дихання; розвивати силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; розвивати зорове сприймання, логічне мислення; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Дихальна гімнастика «Закрути фігуру».

3) Артикуляційна гімнастки із цуценятком.

4) Дидактична гра «Скажи слово».

5) Дидактична гра «Порахуй».

6) Фізкультхвилинка «Зроби фігуру, яку я назву».

7) Дидактична гра «Де, чия фігура?».

8) Підсумок.






вівторок, 19 квітня 2022 р.

Складаємо розповідь "Моя мама" 


Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=jUkCaBd6-is


    Любий друже! 
    Пропоную тобі скласти розповідь про свою матусю. Нумо потішимо її красивими словами! 
    Відкрию тобі таємницю, за тією ж схемою можна скласти розповідь про кого захочеш!  Впевнена, що у тебе все вийде! 

Тема: «Моя сім’я»

Програмовий зміст:  закріплювати знання дітей про сім’ю; учити будувати речення з однорідними членами; вправляти у виокремленні першого та останнього звука у слові; вправляти у вживанні іменників в орудному відмінку; збагачувати словниковий запас присвійними прикметниками; розвивати фізіологічне дихання; розвивати силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати почуття поваги до всіх членів сім’ї, чуйність, доброзичливість.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Розгляд сюжетного малюнку (активізація словника по темі).

3) Артикуляційна гімнастика.

4)Дидактична гра «Назви ласкаво».

5) Дидактична гра «Куди і з ким іду».

6) Фізкультхвилинка «Сім’я».

7) Дидактична гра «Скажи, чий? чиє? чия? чиї?».

8) Підсумок.

понеділок, 18 квітня 2022 р.

Тема: «Великдень»

Програмовий зміст: закріпити навички контролю за правильним і чітким мовленням, продовжувати роботу над узгодженням іменників з числівниками; складати речення із сполучником і, вправляти у використанні прийменників; продовжувати ознайомлювати дітей з традиціями рідного краю; розвивати фізіологічне дихання; розвивати силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати любов до рідного краю, повагу до традицій.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Словник: паска, крашанка, писанка, крапанка.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Розвиток мовного дихання «Задуй свічку».

3) Артикуляційний комплекс «Вправні господині».

4) Дидактична гра «Скільки та де».

5) Фізкультхвилинка «Пекарі».

6) Дидактична гра «Я почну, а ти продовжуй».

7) Дидактична гра «Великоднє яєчко».

8) Підсумок.




пʼятницю, 15 квітня 2022 р.

 "Українська артикуляційна гімнастика"


Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=iGydzXoyU1I 


Любий друже! 

Українці ми завзяті!

Будем вправу починати.

Рад, два, три, чотири, п'ять.

Щічки й губки тренувать!  

Тема: «Я – українець!»

Програмовий зміст: продовжувати формувати уявлення дітей про свою приналежність до української національності; вправляти у вживанні слів — назв предметів українського національного одягу; розвивати силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; закріплювати вміння правильно узгоджувати дієслова в роді та часі, утворювати множину у родовому відмінку; продовжувати роботу над звуковим аналізом; виховувати любов до своєї Батьківщини.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Словник: Україна, українець, українка, українська, український.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика.

3) Дидактична гра «Назви звук».

4) Дидактична гра «Хто де живе?».

5) Фізкультхвилинка «Українці».

6) Дидактична гра «Намалював – намалювала».

7) Підсумок.


четвер, 14 квітня 2022 р.

                                "Морська руханка"


Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=LCyMTR5F_IA


Любий друже, подивись! 
Морські жителі зійшлись!
Всі прийшли потанцювати.
І тебе в танок гукати!

            Тема: «Морські пригоди Медузи»

Програмовий зміст: розширювати знання про довколишній світ; розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення; вчити робити звуковий аналіз слова; закріпити вміння змінювати іменники за допомогою суфіксів, вправляти у підборі прикметників; розвивати силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати природознавчий підхід до отримання знань.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Вправа на розвиток фізіологічного дихання «Море».

3) Артикуляційний комплекс «Море та його мешканці».

4) Вправа на звуковий аналіз «Море».

5) Вправа «Яке море?».

6) Фізкультхвилинка «Морська руханка».

7) Дидактична гра «Назви лагідно».

8) Підсумок. 




середу, 13 квітня 2022 р.

 Руханка "Танець Зайчика"

Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=3sg5oJQmlBY 

  
Любий друже, не барись!
У танці з зайчиком крутись! 

Тема: «У гостях у жабки»

Програмовий зміст: розвивати чуття мови, увагу до граматичних помилок; активізувати мовленнєву діяльність; учити диференціювати звуки за основними ознаками (дзвінкість – глухість), утворювати присвійні прикметники; коригувати артикуляторний уклад звука «ж», розвивати силу та рухливість органів артикуляції; формувати стійку увагу під час заняття; виховувати спокійний урівноважений характер.

Матеріал: презентація, дидактичні ігри та вправи.

Словник: жабка, жаб’ячий, їжачий, жуковий, бджолиний.

                                             Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Вправа на розвиток мовленнєвого дихання «Жабка».

3) Артикуляційний комплекс «Кумедні жабенятка».

4) Дидактична гра «Знайди друзів жабки».

5) Фізкультхвилинка «Танець Зайчика».

6) Дидактична гра «Назви чий подарунок».

7) Підсумок.





вівторок, 12 квітня 2022 р.

            Тема: «Вогонь – наш друг і ворог»

Програмовий зміст: розвивати навички звукоскладового аналізу та синтезу слів; продовжувати вчити складати складнопідрядні речення зі сполучником умови якщо; формувати навички складання невеличкої розповіді з власного досвіду; коригувати точність, рухливість органів артикуляції; виховувати навички обережного поводження із вогнем.

Матеріал: картинка вогника, мовленнєва вправа «Вогонь», дидактична гра «Якщо».

Струкрута заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика.

3) Вправа на розвиток мовленнєвого дихання "Кулька".

4) Відгадування загадки.

5) Мовленнєва вправа «Вогонь».

6) Дидактична гра «Якщо».

7) Підсмок. 




понеділок, 11 квітня 2022 р.

 

Артикуляційна гімнастика для свистячих звуків 

із песиком Кексиком


Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=GyOtjjVqaIk


Любий друже! 

Песик Кексик не сумує, 

Силу язичка формує.

І ти друг не зволікай,

Гарну вправу починай!


 АВТОМАТИЗАЦІЯ ЗВУКА [Л] УКРАЇНСЬКОЮ. ЗАГУБЛЕНЕ КОШЕНЯ Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=595-uAnD1LE