четвер, 30 червня 2022 р.

            Тема: «У подорож разом з медузою»

Програмовий зміст: розширювати знання про довколишній світ; розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення; вчити робити звуковий аналіз слова; закріпити вміння змінювати іменники за допомогою суфіксів, вправляти у підборі прикметників; розвивати силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Вправа на розвиток фізіологічного дихання «Море».

3) Артикуляційна гімнастика з акулою.

4) Вправа на звуковий аналіз.

5) Вправа «Яке море?».

6) Дидактична гра «Морські дива».

7) Дидактична гра «Назви лагідно».

8) Підсумок. 



середу, 29 червня 2022 р.

 До яких спеціалістів потрібно звернутися, якщо дитина заїкається?

Які спеціалісти або фахівці допоможуть? НЕВРОЛОГ – це перший фахівець, до якого звертаються батьки дитини, яка заїкається. Він може провести діагностику, призначити медикаментозне лікування, поговорити з батьками про правильний режим дня. На жаль, хороших неврологів дуже мало, інші діють за загальною схемою: вітаміни, можливо, ноотропи.

Окрім заїкання, можуть виникнути інші проблеми, пов'язані з центральною нервовою системою, які можуть погіршити саме стан дитини та її батьків. ПСИХОЛОГ – це зазвичай останній фахівець, до якого доходять батьки. Адже усвідомити і прийняти проблему дуже і дуже непросто, а особливо таку, яка стосується не тільки самої дитини, а й сім'ї в цілому. Що він може: дізнатися причину початку запинок, опрацювати з батьками і з дитиною окремо найбільш тривожні моменти, налагодити гармонійний сімейний фон у сім'ї.


Інтернет ресурс: http://turiysk.irc.org.ua/news/18-00-20-14-12-2020/



             Тема: «Ігри із звуками С-Ш»

Програмовий зміст:  диференціювати звуки С – Ш; продовжувати роботу над звуковим аналізом; розвивати слухову увагу та сприймання, логічне мислення, фізіологічне дихання, силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика із котиком.

3) Дихальна вправа «Фокус».

4) Гра «Визнач звук».

5) Вправа «Виправ помилки у реченні».

6) Переказ оповідання «Пушок і Машка» з опорою на мнемотаблицю.

7) Підсумок. 



вівторок, 28 червня 2022 р.

            Тема: «Вовко та його магніт»

Програмовий зміст: розширювати знання про довколишній світ; продовжувати вправляти у звуковому аналізі слова; автоматизувати звук Ж у складах та словах; розвиток зорового сприймання та уваги, дихання, сили та рухливості органів артикуляції; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Перегляд відео «Вовко як працює магніт?»

3) Артикуляційна гімнастика із Вовком. 

4) Дихальна вправа «Фокус».

5) Дидактична гра «Магніт». 

6) Фізкультхвилинка.

7) Дидактична гра «Лія-художниця».

8) Підсумок. 



понеділок, 27 червня 2022 р.

Логопедична гра "Жива картина"

(Диференціація С - Ш) 

Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=l_tDCSzzkMc


Любий друже! Допоможи художнику завершити його картини, підкажи який звук потрібно домалювати! 
 

            Тема: «У гості до мешканців ґрунту»

Програмовий зміст: розширювати знання про довколишній світ; продовжувати вправляти в звуковому аналізі слова; диференціювати С – Ш; розвивати слухову увагу та сприймання, логічне мислення, фізіологічне дихання, силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Перегляд відео «Мешканці ґрунту».

3) Артикуляційна гімнастика із хробаком.

4) Дихальна вправа «Фокус».

5) Звуковий аналіз.

6) Дидактична гра «Жива картина».

7) Фізкультхвилинка.

8) Гра «Знайди пару».

9) Підсумок.



пʼятницю, 24 червня 2022 р.

Логопедична гра "1 - 2 - 5" (дикі тварини)


Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=T6QZMFLc8hY&t=14s 



Любий друже! Проведи весело час граючи у гру "1 - 2 - 5"!

            Тема: «Веселковий день»

Програмовий зміст: диференціювати Ш – Ж; вправляти у правильному вживанні іменників в родовому відмінку; розвивати логічне мислення, зорову увагу та сприймання, фізіологічне дихання, силу та рухливість органів артикуляції; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика із жирафом.

3) Дихальна вправа «Фокус».

4) Дидактична гра «Кого/чого не стало?».

5) Дидактична гра «Впізнай за описом».

6) Фізкультхвилинка.

7) Дидактична гра «Що зайве?».

8) Підсумок. 

четвер, 23 червня 2022 р.

           Тема: «Морські пригоди Медузи»

Програмовий зміст: розширювати знання про довколишній світ; розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення; вчити робити звуковий аналіз слова; закріпити вміння змінювати іменники за допомогою суфіксів, вправляти у підборі прикметників; розвивати силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Вправа на розвиток фізіологічного дихання «Море».

3) Артикуляційна гімнастика з акулою.

4) Вправа на звуковий аналіз.

5) Вправа «Яке море?».

6) Дидактична гра «Морські дива».

7) Дидактична гра «Назви лагідно».

8) Підсумок. 



середу, 22 червня 2022 р.

            Тема: «Диференціація С - Ш»

Програмовий зміст:  диференціювати звуки С – Ш; продовжувати роботу над звуковим аналізом; розвивати слухову увагу та сприймання, логічне мислення, фізіологічне дихання, силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика із котиком.

3) Дихальна вправа «Фокус».

4) Обговорення характеристик звуків.

5) Гра «Визнач звук».

6) Фізкультхвилинка.

7) Диференціація звуків С – Ш.

8) Підсумок.




вівторок, 21 червня 2022 р.

 Дихання – це все!

По-іншому і не скажеш, адже дихання – це життя. А ще це потужний інструмент, яким необхідно вміти правильно користуватися! Без дихання нікуди в роботі логопеда і нікуди в повсякденному житті на 100 %. Правильний вибір вправ дихальної гімнастики з урахуванням вікових особливостей дітей сприяє не лише їх фізичному оздоровленню, а й стабілізації психоемоційного стану. Скажімо, запропонуйте дитині уявити себе повітряною кулькою чи хом'ячком (вправа «Повітряна кулька»). Запропонуйте дитині лягти на підлогу і покласти руки на животик, уявивши, що замість животика повітряна кулька. Тепер повільно надуваємо кульку, тобто животик, а після того, як мама плесне в долоні (через 5 секунд), кульку здуваємо. Повторити цю вправу можна 5 разів, виконуючи разом з малюком. Вправа «Хом'ячок» дуже подобається дітям, адже вона проста й дуже весела. Запропонуйте малюкові зобразити хом'ячка, надувши щічки, і пройтися так 10 кроків. Відтак повернутися і ляснути себе долоньками по щічках, випустивши повітря. А потім пройти ще кілька кроків, дихаючи носом, ніби винюхуючи нову їжу для наповнення щічок. Повторіть кілька разів. Сміх і веселощі гарантовано. Вправа «Квітка». Запропонуйте дитині уявити, що вона на поляні, вкритій квітами. Ось вона нюхає запашну квітку, вдих носиком. Видих ротиком зі звуком «а-а-а» як пахне квітка! Запропонуйте малюкові понюхати 4–5 квіточок. Бажаємо вам і вашій дитині міцного здоров'я у поєднанні з веселими іграми!


Інтернет ресурс: http://turiysk.irc.org.ua/news/18-00-20-14-12-2020/

             Тема: «Подорож у королівство жовтого кольору»

Програмовий зміст: продовжувати вправляти у звуковому аналізі слова; автоматизувати звук Ж у складах та словах; розвиток зорового сприймання та уваги, дихання, сили та рухливості органів артикуляції; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика із принцесою.  

3) Дихальна вправа «Підніми сонечко».

4) Дидактична гра «Знайти слово».  

5) Автоматизація Ж у складах.

6) Фізкультхвилинка.

7) Дидактична гра «Лія-художниця».

8) Підсумок. 




понеділок, 20 червня 2022 р.

            Тема: «Понеділок - день казковий і на колір він червоний»

Програмовий зміст: продовжувати вправляти в звуковому аналізі слова, у використанні прийменників; диференціювати С – Ш; розвивати слухову увагу, логічне мислення, фізіологічне дихання, силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика із червоною шапочкою.

3) Дихальна вправа «Нагодуй зайчика».

4) Звуковий аналіз.

5) Дидактична гра «У кошик чи на стіл?».

6) Фізкультхвилинка.

7) Гра «Відгадай казку».

8) Підсумок. 



пʼятницю, 17 червня 2022 р.

Фонетична зарядка 


Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=oYHwZbYDUUs


Любий друже! Пропоную тобі цікаво провести час граючи у цю гру! 

            Тема: У гості до звука Ж

Програмовий зміст: автоматизувати звук Ж у складах, словах та реченнях; продовжувати вправляти у звуковому аналізі слова; розвивати логічне мислення, фізіологічне дихання, силу та рухливість органів артикуляції; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика із жирафом.

3) Дихальна вправа «Фокус».

4) Автоматизація звука у складах.

5) Чистомовка на звук Ж.

6) Дидактична гра «Знайди зайвий малюнок».

7) Робота із реченням.

8) Підсумок. 



четвер, 16 червня 2022 р.

            Тема: «Юні пожежники»

Програмовий зміст: закріплювати знання дітей із правилами пожежної безпеки, розширювати уявлення про професію пожежника; автоматизувати звук Ш – Ж у словах та реченнях; розвивати логічне мислення, фізіологічне дихання, силу та рухливість органів артикуляції; виховувати бажання завжди бути обережним з вогнем.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика із жирафом.

3) Дихальна гімнастика «Задути вогник».

4) Перегляд відео про пожежників.

5) Дидактична гра «Тушу пожежу».

6) Фізкультхвилинка.

7) Повторення правил пожежної безпеки.

8) Підсумок. 



середу, 15 червня 2022 р.

 Як зрозуміти, чи все впорядку у дитини зі слухом?

Досвідчені педагоги можуть відразу звернути увагу на деякі ознаки, які не завжди будуть помітні батькам. При педагогічному обстеженні можна використовувати прості прийоми і інструменти: коробочки з манкою, горохом, гречкою і звукові іграшки, які дозволять виявити порушення слуху. Але не менш важливо, щоб батьки також могли оцінити, чи все впорядку у дитини зі слухом.

Є низка найочевидніших ознак того, що у дитини можуть бути проблеми зі слухом: гугнявий голос, незвичайний тембр, призубний характер вимовляння звуків, труднощі з розумінням мови без зорового контакту, жодної реакції на побутові звуки малої і середньої гучності. Дуже важливо ретельно перевіряти слух у ранньому віці, якщо: у родичів є туговухість; мама під час вагітності перехворіла на грип, краснуху, скарлатину, кір, туберкульоз, герпесом; дитина перенесла сильну гіпоксію або внутрішньоутробну інфекцію, наприклад цитомегаловірус; були складні пологи або дитина народилася недоношеною. У даний час при обстеженні слуху лікарі використовують сучасні технологічні методи, більшість з яких дозволять максимально точно визначити ступінь слухових втрат дитини.



Інтернет ресурс: http://turiysk.irc.org.ua/news/18-00-20-14-12-2020/ 

             Тема: «Хованки від загрозливої природи»

Програмовий зміст:  закріплювати знання дітей про природні явища та небезпеку від них; автоматизувати звук Ш у словах; розвивати увагу, мислення, фізіологічне дихання, силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика із сонечком.

3) Дихальна гімнастика «Підніми сонечко».

4) Перегляд відео та бесіда про явища природи.

5) Фізкультхвилинка "Зарядка". 

6) Дидактична гра «У гості до друзів Кроша».

7) Підсумок.




вівторок, 14 червня 2022 р.

            Тема: «Небезпечні предмети»

Програмовий зміст: закріпити знання дітей про небезпечні предмети; вправляти у висловлюванні власно думки; автоматизувати звук Ш у словах та реченнях; розвиток дихання, сили та рухливості органів артикуляції; виховувати обережне користування небезпечними предметами.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика із коргі.

3) Дихальна вправа «Фокус».

4) Загадки про небезпечні предмети.

5) Дидактична гра «Безпечні та небезпечні предмети».

6) Фізкультхвилинка.

7) Дидактична гра «У мішку…?».

8) Підсумок. 



понеділок, 13 червня 2022 р.

            Тема: «Троє поросят»

Програмовий зміст: закріпити знання дітей про поведінку із незнайомцями, поняття «свій-чужий»; продовжувати вчити утворювати зменшено-пестливі слова, відносні прикметники, використовувати якісні прикметники; розвивати фізіологічний слух, відчуття ритму, фізіологічне дихання, силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати бажання працювати, остерігатися незнайомців.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика «Поросятко».

3) Дихальна вправа «Прибери сміттячко».

4) Дидактична гра «Назви з чого та який».

5) Пальчикова гімнастика «Майстри».

6) Дидактична гра «Веселі поросятка».

7) Дидактична гра «Скажи лагідно».

8) Підсумок. 




пʼятницю, 10 червня 2022 р.

 Логопедична гра "Один - багато" (іграшки)


Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=r_hgZHRgiAw 


Любий друже! Пропоную тобі пограти у цікаву гру з іграшками.

            Тема: «Ігротека для малюків»

Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей визначати перший звук у словах; автоматизувати звук Ш у словах в різних позиціях; розвивати логічне мислення, фізіологічне дихання, силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика із жирафом.

3) Дихальна вправа «Футбол».

4) Дидактична гра «Зачаровані слова».

5) Дидактична гра «Виправ речення».

6) Фізкультхвилинка «Зарядка».

7) Гра із Шушею.

8) Підсумок.



четвер, 9 червня 2022 р.

            Тема: «Настільні ігри»

Програмовий зміст: вправляти дітей в римуванні слів; продовжувати вчити дітей визначати перший звук у словах; автоматизувати звук Ш у різних позиціях; розвивати мислення, слухову та зорову увагу, фізіологічне дихання, силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика із песиком. 

3) Дихальна гімнастика.

4) Дидактична гра «Зачаровані слова».

5) Дидактична гра «Добери риму».

6) Фізкультхвилинка «Зарядка».

7) Гра «Лабіринт».

8) Підсумок. 



 АВТОМАТИЗАЦІЯ ЗВУКА [Л] УКРАЇНСЬКОЮ. ЗАГУБЛЕНЕ КОШЕНЯ Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=595-uAnD1LE