пʼятницю, 29 липня 2022 р.

Логопедична гра "Фокусник"

(диференціація Ж-З)


Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=bftxMgiXRx8&t=42s


Любий друже! Відгадай, що знаходиться у шляпі фокусника! 

            Тема: «Друзі жабки»

Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей визначати перший звук у словах, утворювати присвійні прикметники; диференціювати Ж-З; розвивати логічне мислення, фізіологічне дихання, силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Вправа на розвиток мовленнєвого дихання «Жабка».

3) Артикуляційний комплекс «Кумедні жабенятка»

4) Дидактична гра «Знайди друзів жабки»

5) Фізкультхвилинка «Танець Зайчика»

6) Дидактична гра «Назви чий подарунок»

7) Диференціація Ж-З.

8) Підсумок. 




четвер, 28 липня 2022 р.

            Тема: «Як гномик добрі справи творив»

Програмовий зміст: продовжувати розвивати вміння виділяти звук з ряду звуків; вправляти в умінні давати відповіді на питання повним поширеним реченням; вправляти у використанні присвійних прикметників; диференціювати З-Ж; розвивати силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати бажання працювати, творити добрі справи.

Матеріал: презентація, відео матеріал, дидактичні ігри. 

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика із гномиком.

3) Дихальна вправа «Збери сміття».

4) Дидактична гра «Злови звук».

5) Пальчикова гімнастика «Сім'я».

6) Диференціація З-Ж.

7) Дидактична гра «Чий? Чия? Чиї?».

8) Підсумок.








середу, 27 липня 2022 р.

 Норма появи звуків у мовленні

 Дуже часто  звертаються батьки з різноманітними запитаннями. Наводимо приклад: "Нам потрібен логопед, дитині 4 роки, вона не вимовляє звуки: «р, л». Пропонуємо для початку розібратися, в якому віці, які звуки повинні бути сформовані у дитини. Щоб не турбуватися про відвідування логопеда завчасно, або, навпаки, не запустити цей момент і не прийти занадто пізно.

B середньому звуковимова у дитини має бути повністю сформована до 6 років. Найперші свої звуки малюк здатний вимовляти ще на етапі гуління в півтора-два місяці. В основному це голосні звуки. І навіть щось схоже на "агу", "аги" і т. д. Після етапу гуління настає етап белькотіння (з 5–6 місяців). У період лепету виникають перші ланцюжки складів: ма-ма-ма, бу-бу-бу, па-па-па і т. д. Починаючи з 10 місяців, малюк вже може почати наслідувати вимову дорослих. На цьому етапі можуть навіть з'явитися перші слова. Тому свої перші звуки маля вимовляє ще у віці до року. Звуки мови засвоює дитина за принципом від легкого до більш складного.

Таблиця засвоєння дітьми звуків мови:

1– 2 роки - А, О, Е, М, П, Б; 

2–3 роки – І, И, У, В, Ф, Г, К, Х, Н, Й; 

3-4 роки – С; 3 – Ц; 

4–5 років – Ш, Ж, Ч, Щ; 

6 років – Л, Р. 

До трьох років пом'якшення приголосних звуків є віковою нормою. Заміна звуків на більш легкі за артикуляцією також є нормою! Наприклад, якщо дитина в 2– 3 роки замість «машина» вимовляє "масина" т. д. Найчастіше основні проблеми починаються зі свистячих звуків, так як для їх вимови потрібна більш складна і диференційована робота органів артикуляції.


Інтернет ресурс: http://turiysk.irc.org.ua/news/18-00-20-14-12-2020/

            Тема: «Чемний гномик»

Програмовий зміст: продовжувати вдосконалювати вміння виділяти звук з ряду звуків; вправляти в доборі прикметників-антонімів; диференціювати Ш-Ж; розвивати орієнтацію у просторі, силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати любов і повагу до членів своєї сім'ї.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Вправа «Покажи настрій».

3) Артикуляційна гімнастика із гномиком.

4) Дидактична гра «Злови звук».

5) Диференціація Ж-З у словах.

6) Пальчикова гімнастика «Сім'я».

7) Дидактична гра "Скажи навпаки" (по картинках).

8) Підсумок. 



вівторок, 26 липня 2022 р.

             Тема: «Королівство щирості»

Програмовий зміст: продовжувати вправляти у звуковому аналізі слова; автоматизувати звук Ж у складах, словах, реченнях; розвиток зорового сприймання та уваги, дихання, сили та рухливості органів артикуляції; виховувати бажання працювати.

Матеріал: презентація, вправи та дидактичні ігри.

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика із принцесою. 

3) Дихальна вправа «Підніми сонечко».

4) Дидактична гра «Знайти слово». 

5) Автоматизація Ж у складах.

6) Фізкультхвилинка.

7) Дидактична гра «Лія-художниця».

8) Підсумок.




понеділок, 25 липня 2022 р.

            Тема: «Учимося гарно розмовляти»

Програмовий зміст: продовжувати роботу над звуковим аналізом слів, вживанням іменників у родовому відмінку; автоматизувати звуки у мовленні; розвивати логічне мислення, фізіологічне дихання, силу та рухливість органів артикуляції, правильні артикуляційні уклади; виховувати любов до ігор.

Матеріал: презентація, відео матеріал, дидактичні ігри. 

Структура заняття

1) Організаційний момент (привітання).

2) Артикуляційна гімнастика з песиком.

3) Дихальна гімнастика «Змійка».

4) Гра на звуковий аналіз.

5) Дидактична гра «Знайди зайве».

6) Фізкультхвилинка «Зарядка».

7) Логопедична гра «Кого/чого не стало?».

8) Підсумок. 



 АВТОМАТИЗАЦІЯ ЗВУКА [Л] УКРАЇНСЬКОЮ. ЗАГУБЛЕНЕ КОШЕНЯ Інтернет ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=595-uAnD1LE